O wodzie i laniu wody

Dodane: 13-12-2014 07:24
O wodzie i laniu wody Artykuł o tym jak ważna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy: przydomowa oczyszczalnia ścieków

Woda - temat rzeka

Wiem, że wiele osób ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak...wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który wykorzystujemy.

Istnieje kilka metod na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z podstawowych jest zamontowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody płynie mniej. Można również częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.


Oszczędzaj wodę

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest kilka łatwych trików.

Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Bywa się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, czy też może woda leje się do muszli cały czas? To dość często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go założyć samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Ważna jest także jakość i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, tylko czy nie zapominamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.© 2019 http://www.drzwi.nysa.pl/