O bhp

humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie...zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wyk

Dodane: 10-12-2014 06:38
O bhp firma bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie...zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

BHP obowiązkowe

Zatrudniając nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

Jedynie pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Od rozpoczęcia pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w szkoleniu bhp zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak wynika z ustawy powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Powinność okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


na temat szkoleń bhp

Myślę, że najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji prze internet. Z pewnością z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy banku.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu:
Przy pracy przy komputerze krzesło ma najważniejsze zadanie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Dobre krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz znakomicie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy zatrudniające powyżej 100 podwładnych muszą mieć swojego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu sporo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bhp w Polskiej sieci jest dosyć rozbudowana. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Ciekawą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bhp są szkolenia online. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy poklikać.


Wypadki

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie zdarzą. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc podwładnych. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden z pracowników naprawia maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi niechcący naciska przycisk. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć w skutek czego nieostrożny pracownik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje ogromne odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?© 2019 http://www.drzwi.nysa.pl/